6 Aralık 2013 Cuma

Alan Fearnley


          Öncelikle Hayirli cumalar, degerli dostlarim !
Bu mubarek gunun hurmetine  Rabbim, bizleri faydasız iIimden, makbuI oImayan ibadetten ve kabuI edilmeyen duadan korusun, insallah. 

"Ya Rabbi, biIdiğimiz ve biImediğimiz, bizim için faydali olan  iyiIikIeri ver, biIdiğimiz biImediğimiz bütün kötüIükIerden de bizIeri koru. Amin!"

  Degerli bloger arkadaslarim, Mesafeleri çok açiyorum biliyorum, her zamanki gibi affiniza ve hosgorunuze siginiyorum . Siz tembellik deyin, ben mazareten ureteyim ne olursa olsun gerçek bir sonuç var, o da sizlerden uzun zaman uzak kalmam. Her seferide, kendimi nasil affettiricegimi bilemiyorum, ayni zamanda :"amaaann be canim! kimin umrunda senin erken veya geç yazman, sanki senin yazilarini dört gözle bir bekliyen mi var!" derken tam o anda, beni motive edecek bir yorum geliyor ve aninda beni hareke geçiriyor...Ne dersiniz, ibadetlerimizi yerine getirdikten sonra, bu mubarek cuma gunumuzu bir yolculuk yaparak geçirsek?  Guzelce buradaki otomobillerden, veya lokomotivlerden bir tanesine atlasak, bir zaman ve mekan  yolculu yapsak, 1960 lara, 1970 lere, Ingiltere civarina dogru şöyle bir yönelsek ?...


  Alan Fearnley


Alan Fearnley Ingiltere, Yorkshire doğumlu. Sanati Batley Koleji'nde okudu . Başlangıçta onun resimleri daha çok peyzaj odakliydi. Zamanla demiryolu mimarisine, ve 1970 lerden sonra  otomobil ve  mekanik konulara yoneldi. Ayni zamanda otomobili peyzaj kompozisyonlarini devam ettirdi. Aşklarından biri  otomobil yarisi, digeri resim sanati olan ressam ikisinde bir arada  yurutmeyi basararak,dunya çapinda buyuk ün kazanmistir. Tuval resimlerinin üzerine yaptığı petrol , motor yarışı buyuk otomobil markalar tarafindan kullanilmistir. Ayni zamanda, onun tarafından kapsanan konunun genişliği dünya anlayışını yansıtmasiyla beraber tualleri  uluslararasi eserleri içerisinde buyuk bir ilgi gormektedir. Bugün, Alan 'in yagliboya resimleri,  sadece özel koleksiyonlarda bulunmaktadir...3 yorum:

 1. Superbe !
  Bon weekend !
  Anna

  YanıtlaSil
 2. Hepsi birbirinden güzel, bayıldım resimlere :)

  YanıtlaSil
 3. Eda'cım canım benim harika ötesi bu resimler..İnan hiç yeteneğim yok ama olmasını çok isterdim. Senin sayende de birçok gerçek sanat erbabını tanıyorum ya unutmamak ve sık sık resimlerine bakmak istiyorum. Yetenek güzel şey..Senin yüreğin de öyle. Bizlerle birikimini paylaşman bizlere de sevdirmeye çalışman çok hoş.. Canım benim kocaman öptüm seni..

  YanıtlaSil